Jednotka

Členové sboru dobrovolných hasičů Jablonecké Paseky jsou zařazeni do integrovaného záchranného systému jako JPO III/2. Jednotka má 26 členů, z tohoto počtu je 7 členů zařazeno ve funkci velitel družstva a 6 členů vykonávají funkci strojník-řidič. Ostatní členové jsou zařazeni v jednotce ve funkci hasič. Někteří členové jednotky mají více odborností.

Jednotka je předurčena na mimořádné události spojené s likvidací při větrných smrštích, výskytu nebezpečných látek a doplňování letadel a vrtulníku při leteckém hašení.

Systém pro vyhlašovaní poplachu

Vyhlašování poplachu pomocí třech GSM bran (3x VT-10, 1x VT-11). Brány jsou spouštěny prozvoněním z oprávněných čísel. Poplach je oznamován krátkým prozvoněním mobilů členů jednotky.

Členové jednotky

Velitel jednotky: