Taktické cvičení Ralsko

Naše jednotka se o uplynulém víkendu zúčastnila taktického cvičení IZS v Ralsku. Cílem cvičení bylo zvládnout nasazení a řízení velkého celku různých složek IZS. Jednotky řešily situace vzniklé působením přírodních živlů. Došlo k úplnému výpadku veškeré infrastruktury včetně přerušení dodávky elektrického proudu a byl vyhlášen nouzový stav. Naše jednotka nacvičovala požár lesa s dálkovou dopravou vody, požár budovy s větším počtem zraněných, zásah při ohlášeném možném výskytu vysoce nakažlivé nákazy, pálení skotu nakaženého slintavkou a kulhavkou. Na konci cvičení naše jednotka provedla zásah na dopravní nehodu společně s jednotkou z Nového Boru a zdravotnickou záchrannou službou Libereckého kraje. 
Naše jednotka se cvičení zúčastnila dvěma vozy, Tatrou Ternno 1 CAS 24 a Dopravním automobilem Santana PS 10 4×4. Dopravní automobil byl využit při rozvozu figurantů do špatně přístupného terénu pro větší vozidla.

 

Záložka pro permanentní odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny.