Výjezd č.20/2019 – požár lesního porostu

Jednotka byla dne 9.5.2019 v 15:54 povolána na hlášený požár lesního porostu pod rozhlednou Tanvaldského Špičáku. Jednotka na místo vyjela technikou CAS 32 T 815. Po příjezdu na místo události jednotka vytvořila další útoční proud C a vlivem silného kouře a větru bylo ze začátku nutné zasahovat v dýchací technice. Dále jednotka prováděla kyvadlovou dopravu vody s CAS 32. V 16:31 je vyhlášen poplach i druhému družstvu s CAS 24. Toto družstvo bylo posláno operačním důstojníkem na stanici Tanvald z důvodu zálohy HZS Tanvlad které zasahovalo na Špičáku. Obě družstva se na základnu vrátila okolo půlnoci. 
Jednotky na místě : HZS stanice Jablonec n/N, Tanvald, Liberec. JSDHO : Kořenov-Příchovice, Desná, Tanvald – Horní Tanvald, Smržovka – Smržovka město, Tanvald – Tanvald Šumburk, Janov nad Nisou, Velké Hamry, Držkov, Lučany nad Nisou, Jílové u Držkova, Penčín – Huť, Albrechtice v J.h, Jablonec n/N- Paseky.

Záložka pro permanentní odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny.